BRUNATH MEDICAL ESTHETIC

Zabieg Mikrodermabrazji Diamentowej

Mikrodermabrazja diamentowa to metoda złuszczania skóry, która wykorzystuje specjalnie zaprojektowane narzędzie do usuwania głębokich warstw naskórka.

Informacje o zabiegu

Mikrodermabrazję stosuje się w celu wygładzenia zmarszczek mimicznych, redukcji blizn, a także przebarwień skóry. Z reguły zabieg wykonuje się w okolicy twarzy, często jednak przeprowadzany jest on w obrębie pośladków czy pleców. Zabieg mikrodermabrazji przynosi skórze tak wiele korzyści, że każda z nas powinna skusić się na jego wykonanie przynajmniej kilka razy w roku. Dzięki temu skóra będzie niezwykle gładka, a wszelkie procesy jej starzenia zostaną spowolnione.

Mikrodermabrazja diamentowa

Zobacz, jak zabiegi mikrodermabrazji wpływają na Twoją skórę.

Urządzenie do mikrodermabrazji wyposażone jest w głowicę diamentową, która umożliwia stopniowe usuwanie wierzchnich warstw naskórka. Wskutek tego do warstwy podstawnej naskórka (tej najgłębiej położonej) dochodzi impuls, który indukuje przyśpieszenie podziałów komórkowych i tworzenie nowych, zdrowych komórek. W trakcie zabiegu z powierzchni skóry usuwane są obumarłe komórki, a także oczyszczone zostają pory skórne znajdujące się w obrębie skóry. W obrębie tkanki podskórnej dochodzi do stymulacji krążenia skórnego i poprawy ogólnego ukrwienia skóry. W efekcie cera jest gładka, dobrze napięta, a jej barwa nabiera zdrowego kolorytu. Proces złuszczania naskórka za pomocą mikrodermabrazji diamentowej jest szybki i z reguły mało bolesny. Ponadto ryzyko powstania jakichkolwiek działań niepożądanych po zabiegu jest bardzo niewielkie. Pierwszym etapem tej procedury jest dokładne oczyszczenie partii skóry, w obrębie której wykonywany będzie zabieg. Następnie kosmetyczka za pomocą diamentowej głowicy wykonuje złuszczanie skóry, pasmo po paśmie. Trwa to około 20-30 minut. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być tkliwa i żywo zaczerwieniona. Jednak dolegliwości te ustępują już następnego dnia. Po zabiegu konieczne jest stosowanie preparatów ochronnych z filtrami UV, gdyż skóra jest znacznie bardziej uwrażliwiona na działanie słońca.

Z zabiegu mikrodermabrazji mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, o rozmaitych typach skóry. Wyjątkiem jest skóra z tendencją do występowania teleangiektazji – widocznej sieci rozszerzonych naczyń krwionośnych.
Zabieg poleca się w przypadku osób, którym zależy na redukcji zmarszczek spowodowanych starzeniem się skóry bądź tych powstających w wyniku działania słońca. Ponadto często stosuje się ją w przypadku tendencji do powstawania na powierzchni skóry nieestetycznych przebarwień. Wiele przebarwień skórnych zlokalizowanych jest w obrębie naskórka. Z tego względu za pomocą głębokiego peelingu można je zredukować. Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu są m.in:

  • Stany ropne występujące na powierzchni skóry;
  • Trądzik różowaty;
  • Przerwanie ciągłości skóry;
  • Choroby wirusowe i bakteryjne skóry.

Cennik zabiegu

MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA
Twarz150 zł

Zabieg Lux

(mikrodermabrazja, ampułka, masaż twarzy, maska, krem)

230 zł

25%

OFERTA SPECJALNA

BRUNATH MEDICAL ESTHETIC

Zadbaj o Siebie. Jesteś tego warta.

Zapisz się na dowolny zabieg a przy drugiej wizycie otrzymasz aż 25% zniżki!